Altın

Bakınız. Altın ve gümüş eşya.

Rüyada altın görmek, kısa süreli bir sıkıntı, hafif bir hastalık veya ufak bir üzüntü geçireceğinize; iş hayatında ise takdir ve başarının size beklediği, çevreden iyilik ve yardım göreceğinizi ifade eder.

Rüyada altın görmek, önderlik, hüküm sürmek manasına gelir. Yaşamınızı ya da bir olayı kontrol altında tutmanız gerektiğini işaret eder. Bu metalin çok eski zamanlardan beri taç yapımında kullanıldığını unutmayın. Bir İnka efsanesine göre, Güneş Tanrı yarattığı ilk kadının ve erkeğin eline vahşi dünyayı uygarlaştırmaları için altından bir asa vermiştir. Altın, ışığın simgelerindendir. Hindu inanışına göre altın yeraltında tuzağa düşen güneş ışığından oluşur. Bu nedenle uzun süreli ve mutlu bir aşk şeklinde yorumlanabilir.

Bakınız. Renk, Güneş, Bozuk Para.

Rüyada altın, simgesel olarak altın renginin güneşle bağlantısı vardır ve yeni yaşam, kendini yenileme; ruhunuzda yeni bir gelişmeyi temsil edebilir.

Altın, değerli bir şey olarak ya bilinçli egodan ayrı gerçek benliğinizi, ya da kabul edilir ve geliştirilirse sizi gerçek benliğinize yaklaştıracak bir yeteneği simgeleyebilir.

Altın meyve (altın koyun postu gibi) mitolojide canavar ya da diğer kötü güçleri yenen bir kahramanın ödülü olarak yorumlanır. Bu bilinçaltının içerikleriyle yüz yüze gelmenin, (ihmal nedeniyle) saldırgan ve vahşi hale gelmiş olanları eğitmenin ve bilinçli yaşamınızla bütünleştirmenin ödülünü simgeleyebilir.

İnsanlığın gelişme etaplarından ilki Altın Çağ ile başlamıştır. Bunu daha sonra gümüş, bakır, tunç ve demir izlemiştir. Azteklerde altın, dünyanın derisi ve ilkbaharın sembolü olmuştur. Havadan, sudan etkilenip paslanmayan ve kararmayan, kimyasal reaksiyonlardan asla etkilenmeyen bir niteliğe sahip olan altın, bu sebeple, zaman zaman tehlikeli, ama doğru bir yolda olduğunuz şeklinde yorumlanır.

Aptal altını (sülfür ya da bakır ve demir alaşımı, altın rengindedir); gerçek olmak için fazla iyi bir durum, düş kırıklığı yaratan olaylar var demektir.

Mali durumlar, para ya da hazine düşü gibi yorumlanır.

Altın almak, itibarın artacağını, maddi yardım alanacağına yorumlanır.

Altın bozdurmak, sağlığınızın tehlikede olacağına yorumlanır.

Altın dökmek, eğer adımlar düzgün atılırsa, aşkta kazanılacağına yorumlanır.

Altın gömmek, hiçbir şeyden kolay kolay vazgeçilmemesi gerektiğine yorumlanır.

Altın satmak, paylaşmayı öğrenilmesi gerektiğine yorumlanır.

Altın saymak, ciddi olmayan bir hastalığa yorumlanır.

Altın vermek, ün, şeref, baht açıklığıdır.Rüya Tabiri Arama

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü
V Y Z

İletişim © 2008 www.ruya.info.tr
Rüyalar - Rüya Tabirleri - En Popüler Rüyalar - Rüya Nedir? - Rüya Tabirleri Nedir? - Rüya Günlüğü
Rüya Türleri - Rüya Süreleri - Rüyaların İşleyişi - Rüya ve İslam - Karabasan Nedir? - Rüyalar Hakkında Sorular