Araba


Bakınız; Motorlu Araç, Çarpışma.

Rüyada araba; ani mutluluklar, istikrarsız iş hayatı ve kısa süreli ilişkiler şeklinde yorumlanır. Direksiyonsa iseniz, yaşamınız gözden geçirmeniz tavsiye edilir. Bu şu anlama gelir: Sizin isteğiniz, iradeniz doğrultusunda değiştirebileceğiniz pek çok şey vardır. Rüyada at arabasıyla seyahat ediyorsanız, bu ömrünüzün sonuna kadar bir otomobil sahibi olamayacağınız demektir.

Arabanın direksiyonunda olmanız, kontrolünüzü elinizde tuttuğunuzu ve kaderinizi kontrol edebileceğinizi gösterir. Direksiyon başka biri var ve siz yolcu koltuğunda oturuyorsanız, kararlarınıza başkalarının fazla müdahale edip etmediğini düşünün. Başka bir yoruma göre, kişiliğinizin bir parçası üstünlük kazanmış olur.

Diğer taşıt araçlarında olduğu gibi yolculuk, hareket, aktivite anlamlarını da taşır.

Edgar Cayce'e göre arabanın her parçası, vücudunuzun bir bölümüne karşılık gelir ve lastiklerin biraz inik olması, bacaklarınızda dolaşım sorunu olduğunu anlatıyor olabilir. Bu tip yorumlar binalar ve diğer taşıt araçları için de geçerli olduğunu unutmayın (pencereler göz, boya deri, çatı saç yada baş, motor kalp ya da duygu anlamına gelir örneğin). Bu durumda, rüyanızda gördüğünüz bir tamirci, doktora gitmeniz gerektiği uyarısı olabilir.

Rüyanızda arabayı kullanma özellikleriniz, yaşamdaki değişikliklerin ne kadarının sizin elinizde olduğunu yansıtır. Motorun ne durumda olduğunu hatırlayın, iyi değilse yağı değiştirmemişseniz işlerin kolaylaşması anlamına gelebilir.

Rüyadaki bir araba genellikle sizi ve özel olarak da yaşamınızı denetleme işinde, amaçlarınıza ulaşmada vb. etkinliğinizi temsil eder. Araba kullanıyorsanız, bu, yaşamdaki sorumluluğunuzu almayı simgeleyebilir. (Bir rüyanın ya zaten var olan davranış tarzlarını açıkladığını ya da size yeni bir tarz önerdiğini unutmayın.) Arabayı başka biri kullanıyorsa, rüya başkalarına aşırı bağımlılığınızı ifade ediyor olabilir.

Penisi temsil eden cinsel bir simge olabilir. Özellikle rüyada cebri bir hareket vurgulanıyorsa ya da araba bir tünelde geçiyorsa..

Araba altında kalmak, attığınız adımlara dikkat etmenizi işaret eder.

Hız yapmak, fazla düşünmeden hareket etmek demektir.

Park etmek, planların geçici olarak duraklamasını sembolize eder. Durmanın trafik sıkışıklığına bağlı olması, ilerlemenizin dış etkenlerle durduralacağını anlatır.

Yavaş gitmek, kaçınılmaz olanı geciktirme ve erteleme eğilimini belirtir.

Yük arabası görmek, gönül ilişkilerinizde sorun yaşayabilirsiniz.Rüya Tabiri Arama

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü
V Y Z

İletişim © 2008 www.ruya.info.tr
Rüyalar - Rüya Tabirleri - En Popüler Rüyalar - Rüya Nedir? - Rüya Tabirleri Nedir? - Rüya Günlüğü
Rüya Türleri - Rüya Süreleri - Rüyaların İşleyişi - Rüya ve İslam - Karabasan Nedir? - Rüyalar Hakkında Sorular