Ayak


Ruhsal ve duygusal dengedir. Değişikliğe neden olacak bir adım atmanızı ya da kendinize yeni bir yön vermenizi ima eder. Jung' a göre, madde dünyayla ilişki anlamını taşımaktadır.

Düşte ayak veya ayaklar görmek, yalnız veya kalabalık olarak yolculuğa çıkılacağını anlatmaktadır. Ayrıca ayak görmek, kişinin servetinin devamlı olmasına da işarettir.

Rüyada ayağının güzel olduğunu görmek, o kişinin din ve dünyasının güzel olduğunu anlatır.

Rüyanız size ayaklarınıza bakmanızı söylerken, yaşamınızın yönüne ya da yönsüzlüğe bakmanızı söylüyor olabilir.

Geri geri giden ayaklar, gerçek yaşamda ilerleme kaydetmiyorsunuz (kişi olarak gelişmiyorsunuz) fakat daha önceki bir aşamaya geriliyorsunuz anlamına gelebilir. Sağa ya da sola, saat yönüne ya da saat yönünün tersine giden ayaklar için.

Ayaklar yaşamınızın dayandığı şeyi simgeleyebilir. Belki de rüya temel davranış ve değerlerinize eleştirel bir gözle bakmaya zorluyordur.

Ayaklar, içgüdüsel dürtüler ve içgüdüsel bilgelik de dahil olmak üzere Doğa ile ilişkiyi simgeleyebilir. Ayaklar, bedenin akıl ve fanteziyi simgeleyen başa oranla zıt uçlarıdır. Aydınlar bilinçaltlarının içgüdüsel bilgeliğini asimile etmekte zorluk çekerler, fakat bilinçaltının önerdiklerine umarsızca gereksinim duyarlar: Onsuz dengesiz olurlar. Ayaklarınız yere, başınızı havaya koyun. Hayır, bu, ruhta bir parçalanma anlamına gelir.

Bir ayak ya da ayaklar erkek ya da kadın cinsel organlarını simgeleyebilir. (Freud, güçlü bir kokusu olduğunu ve yetişkinlikte böyle bir kokunu kötü karşılanmasına karşın çocuklukta cazip geldiği için ayağın cinsel organa benzediğini söyler.)

Ayak ezmek, çöküntüdür.

Ayak izi, anlaşılma isteğidr.

Ayak kesmek, kesildiğini görmek, mal kaybıdır.

Ayak öpmek, alçakgönüllüktür.

Ayak parmağı, yeni kardeştir.

Topal ayak, acı haberdir.

Ayak uzatmak, uzun ömürdür.

Ayak yıkamak, düzenli ve bol çocuklu hayattır.Rüya Tabiri Arama

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü
V Y Z

İletişim © 2008 www.ruya.info.tr
Rüyalar - Rüya Tabirleri - En Popüler Rüyalar - Rüya Nedir? - Rüya Tabirleri Nedir? - Rüya Günlüğü
Rüya Türleri - Rüya Süreleri - Rüyaların İşleyişi - Rüya ve İslam - Karabasan Nedir? - Rüyalar Hakkında Sorular